Neden Bir Web Sitesine İhtiyacım Var? İşte En Önemli 7 Neden

Neden Bir Web Sitesine İhtiyacım Var?

Neden Bir Web Sitesine İhtiyacım Var?

Bir işletmenin neden bir web sitesi olmalıdır? Daha spesifik olarak, küçük işletmeler neden bir web sitesine ihtiyaç duyar? Zaten küçük işletme sahiplerinin uğraşacakları yeterli şey yokmuş gibi! Nihayetinde, müşterilerinizin davranışını göz önünde bulundurmalısınız.

Yeni bir işletmeyi veya hizmeti denemeden önce, artık birçok kişi satın alma işlemleriyle ilgili bilinçli bir seçim yapmak için İnternet’e yöneliyor. Bu, modern ekonomide iş başarısı için çevrimiçi bir varlığa sahip olmayı gerekli kılar. Küçük bir işletme işlettiğinizde bir web sitesine sahip olmanın faydaları çok büyüktür.

İşletmelerin giderek dijital hale geldiği açık olsa da, küçük işletme sahipleri genellikle neden bir işletme web sitesi oluşturmaları gerektiğine ikna olmuyorlar. Yalnızca küçük bir alana hizmet veren yerel bir profesyonelseniz, bir web sitesi kurmak zaman kaybı gibi görünebilir. Muhakkak ağızdan ağıza öneriler yeterli mi?

İşte işletmenizin bir web sitesine ihtiyaç duymasının en önemli nedenlerinin bir listesi:

1.GÜVENİLİRLİK KAZANMANIN KOLAY BİR YOLU

Güvenilirlik ve itibar, iş dünyasında ayakta kalmak için hayati derecede önemlidir. Geçmişte, yerel servislerin yalnızca müşterilerinden kendilerini pazarlamak için onları bir arkadaşına önermelerini istemeleri gerekiyordu. Ancak zaman değişti. Küçük bir işletmenin internette var olma ihtiyacını görmezden gelmesi artık uygun değil.

Günümüzde, küçük bir işletme iseniz, bir web sitesine ihtiyacınız var. Aksi takdirde, mükemmel hizmet sunamayacak küçük bir işletme gibi görünme riskini alırsınız. Profesyonel görünümlü bir web sitesine sahip olmak, itibarınızı artırmanın çok basit bir yoludur. Potansiyel müşteriler giderek daha fazla teknoloji konusunda bilgili hale geliyor ve küçük bir işletmeyi denemeden önce, çoğu insanın ilk başvurduğu yer İnternet. Kendi web siteniz yoksa, ancak rakiplerinizin varsa, potansiyel müşteriler nedenini merak etmeye başlayacaktır.

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak çok sayıda ücretsiz platform var. Ancak, bu hizmetlerin tehlikesi, çok benzersiz veya dinamik olmayan web siteleri üretebilmeleridir. Ayrıca, bu platformları kullanırsanız, web sitesini kendiniz oluşturmanız gerekecektir ki bu, çok az boş zamanı olan küçük bir işletme sahibi için pratik değildir. Tasarım ve teknik becerileriniz harika değilse, bir profesyonel ile çalışmak en güvenli yolunuzdur. İşletmenizi mümkün olan en iyi şekilde temsil edecek bir web sitesine ihtiyacınız var. Pazarlama bütçenizin bir kısmını sizin adınıza bir web sitesi oluşturması için bir web tasarımcısı tutmaya yatırım yapmak size çok zaman kazandıracaktır.

2.SADECE FACEBOOK YETMEZ

Birçok küçük işletme şu soruyu soruyor: “Sosyal medyada aktif isek yine de bir web sitesine ihtiyacımız var mı?” Kısaca, kesinlikle var. Tabii ki, sosyal medya sitelerini kullanan çok sayıda insan, yeni müşterilere erişmenin harika bir yolu olabileceği anlamına geliyor. Ancak küçük bir işletme için anlaşılmasını kolaylaştırmak çok zor olabilir. Şu anda 1,59 milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook gibi platformlar nedeniyle işletmeler arasında beğeniler ve tıklamalar için rekabet şiddetli. Bu nedenle, sosyal medya profillerini kendi web siteniz için iyi bir alternatif olarak görmek tehlikelidir.

İşletmenizi çevrimiçi olarak tanıtmak için yalnızca sosyal medyayı kullanmanın bazı dezavantajları vardır. Öncelikle, sosyal medya siteleri algoritmalarını düzenli olarak değiştirir ve bu, gönderilerinizin erişimini etkileyebilir. Bu değişiklikleri anlamaya ayıracak çok boş zamanınız yoksa, işletmenizi tanıtmak için yalnızca Facebook ve Twitter’a güvenmek harika bir fikir değildir. Facebook’un çok sayıda kullanıcısı olduğu için işletmenizin geniş bir kitleye ulaştığı düşüncesine kapılmayın.

Bir Facebook sayfası veya Twitter hesabı oluşturmak sadece birkaç dakika sürer ve herkes bir tane oluşturabilir. Tek çevrimiçi varlığınız, kullanımı ücretsiz bir sosyal medya hesabıysa, potansiyel müşteriler bir işletme olarak güvenilirliğinizden şüphelenebilir. İşletmeniz hakkında ayrıntılara giren kapsamlı ve bilgilendirici bir web sitesine sahip olmak, potansiyel müşteriler arasında hızlı bir şekilde güven oluşturmanın harika bir yoludur. Web sitenizi kurduktan sonra, sosyal medyayı onun yerine geçirmek yerine web varlığınıza değer katmak için kullanabilirsiniz.

3.ÇALIŞMANIZI SERGİLEME ŞANSINI YAKALAYIN

Yerel bir hizmet sağlayıcıysanız, kendinizi bölgenizdeki rekabetten ayırmak zor olabilir. Tüketicinin bakış açısından, işi için doğru profesyoneli bulmak çok zor olabilir. Çoğu zaman tüketicilerin kararlarını dayandırabilecekleri tek bilgi fiyattır. İşin kalitesinin ne olacağını bilmek zor olabilir.

Bu soruna harika bir çözüm, çalışmanızı sergileyen bir web sitesi oluşturmaktır. Bunu yapmanın en kolay yolu, tamamlamış olduğunuz işlerin resimlerini görüntülemektir. Yerel bir işletme olarak, size diğer yerel hizmetlere karşı bu rekabet avantajını sağlayacak bir web sitesine ihtiyacınız var. Zaten başarıyla bitirdiğiniz işlerin resimlerini eklediğinizde, potansiyel bir müşterinin sizi projesi için ayırtma konusunda kendine güvenmesi çok daha olasıdır.

İşletmeniz için özel olarak hazırlanmış bir web sitesi oldukça kişiseldir, kolayca güncellenebilir ve düzenlenebilir. Baskı gibi diğer reklam biçimleri statiktir ve herkese açık hale geldikten sonra değiştirilemez. Özel bir web sitesi, dinamik ve büyüyen işinizi doğru bir şekilde sergileyecektir.

4.ÇEVRİMİÇİ OLMADIĞINIZ SÜRECE MÜŞTERİLER SİZİ BULAMAZ

En son ne zaman yerel bir hizmet bulmak için fihriste baktınız? O günler çoktan geride kaldı. Bunun yerini, akıllı telefonlar devraldı. Birleşik Krallık’taki yetişkinlerin % 70’i bir akıllı telefona sahip. 16-24 yaşındakilere odaklandığınızda bu rakam% 90’a çıkıyor. En önemlisi, telefonlarını sadece selfie çekmek için kullanmıyorlar. Bankacılık, alışveriş ve rezervasyon randevuları için özellikle gençler artık önce telefonlarına yöneliyor. Dijital düşünmek, küçük işletmelerin uzun vadede başarılı olması için çok önemlidir. Bu nedenle, daha genç bir kitleye ulaşmanın en akıllı yolu, küçük işletmeniz için bir web sitesine daha erken yatırım yapmaktır.

Halihazırda web üzerinden müşterileri hedefleyen yerel hizmetlerle rekabet edebilmek için bir web sitesine ihtiyacınız var. Hız, verimlilik ve erişim kolaylığı, yerel bir hizmet arayan tüketiciler için en önemli önceliklerdir. Bir müşteri, ihtiyaç duyduğu hizmeti rezerve etmek için hızlı bir şekilde çevrimiçi bir formu doldurabilirse, doğrudan biriyle konuşmaya ihtiyaç duyduğundan rezervasyon yaptırma olasılığı daha yüksektir.

5.7 GÜN 24 SAAT KENDİNİZİ İŞİNİZDE TUTMAK İÇİN BİR WEB SİTESİNE İHTİYACINIZ VAR

Küçük bir işletmeye sahip olmak, zaman alan bir iştir. Hizmetlerinizi pazarlamak, zamanınızın ve kaynaklarınızın büyük bir kısmını alabilir. Tutkunuza odaklanmaya geri dönseniz daha iyi olmaz mıydı? Müşterilerinize mükemmel bir müşteri hizmeti sunmanın birinci önceliğiniz olması gerekmez mi? İşletmenizin bu hızlı, dijital çağda devam etmesi için bir web sitesine ihtiyacınız var.

Kendi web sitenize sahip olmanın sevinci, işletmenizin sürekli erişilebilir olmasıdır. Tüketiciler artık işletmelerin, hatta küçük yerel işletmelerin bile 7/24 çevrimiçi olarak erişilebilir olmasını bekliyor. Potansiyel bir müşteri istedikleri zaman hizmetleriniz hakkında bilgi alabileceğinden, işletmelerin saatleri artık geçerli değildir. Bu sürekli erişim, müşteri tabanınızı büyük ölçüde büyütme potansiyeline sahiptir.

Kaliteli bir web tasarımcısına yatırım yapmanın bu kadar önemli olmasının nedeni de budur. Web tasarımcısının size en başından itibaren duyarlı ve güzel görünen bir web sitesi oluşturması gerekir. İşletmenizi rekabetçi tutmak için hem işlevsel hem de şık bir web sitesine ihtiyacınız var. Bilgilendirici, iyi yapılandırılmış, güzel bir web sitesi, müşteri sorularını yanıtlamak için harcadığınız zamanı azaltacaktır.

6.BİR WEB SİTESİNE SAHİP OLMAMAYI GÖZE ALAMAZSINIZ

Pek çok kişi, profesyonel bir web geliştiricisi tutmanın bütçelerini aşacağına dair yanlış bir kanıya sahip, ancak özel yapım bir web sitesi aslında giderek daha uygun hale geliyor. Bireyler ve işletmeler bir web sitesine ihtiyaç duyduklarının giderek daha fazla farkına varıyor, bu nedenle tasarımcılar arasındaki rekabet yüksek. Eğer bir web sitesi oluşturmaya ihtiyacınız varsa, başlamak için hiç bu kadar ucuz bir zaman olmamıştı.

Fiyat hala size uygun gelmiyorsa, dijital olmayan diğer kanallara ne kadar harcadığınızı düşünün. Yerel gazete ilanları veya insanlara broşür basımı ve dağıtımı gibi diğer reklam biçimleri ucuza gelmiyor. Bu yöntemlerin bazı önemli dezavantajları da vardır. Size belirli demografileri hedefleme fırsatı sunmazlar. Reklamlarınızı kaç kişinin görüntülediğini bilemezsiniz. Bir web sitesine sahip olmak, hedef kitlenizi tanımak için size harika fırsatlar sunar. Sonuç olarak, bu size bu tıklamaları ücretli müşterilere nasıl dönüştüreceğinizi keşfetme şansı verir.

Profesyonel bir web tasarımcısı işe almak, şirketinizin gelecekteki başarısına yapılan bir yatırımdır. İyi bir web tasarımının gücünü hafife almak kolay olabilir. Hatırlanması gereken en önemli şey, ödediğinizin karşılığını almanızdır. Mevcut birçok ücretsiz web sitesi oluşturucusundan birini kullanmak, maliyet tasarrufu sağlayan iyi bir strateji gibi görünebilir. Yine de bu, etkileyici olmayan bir sonuç için zaman ve para harcamanıza neden olabilir. En güvenli bahis, etkileyici bir portföye sahip köklü, deneyimli bir web tasarımcısına yatırım yapmaktır.

7.GÜVEN OLUŞTURUN VE SADIK BİR MÜŞTERİ TABANI OLUŞTURUN.

Küçük bir yerel işletme olduğunuzda itibar inanılmaz derecede önemlidir. Birçok küçük işletme ağızdan ağza tavsiyelere güveniyor. Ancak müşterilerinizin sizi arkadaşlarına ve ailelerine tavsiye etmelerinin önemi sorgulanmaktadır. Bir ürün satın alma taahhüdünde bulunmadan önce, çoğu insan artık çevrimiçi incelemeleri okuma alışkanlığı içindedir. Zor kazandıkları parayla ayrılmadan önce kaliteli bir ürün veya hizmete yatırım yapıp yapmadıklarını bilmek isterler. Aynı şey yerel hizmetler için de geçerli. Tüketicilerin% 77’sinden fazlası, en az bir kez yerel bir hizmet uzmanını işe almadan önce çevrimiçi incelemelere başvurmuştur. Bu, yerel işletmeniz için ne anlama geliyor? Bu eğilim, kendi çevrimiçi itibarınızı kontrol edebilmeniz için kendi web sitenize ihtiyacınız olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

İşletmeniz yalnızca küçük bir coğrafi alanı kapsıyor olsa bile, müşterilerinizin çevrimiçi ortamda sizden bahsediyor olma olasılığı yüksektir. Sosyal medyanın büyümesi, müşterilerinizin hizmetinizle ilgili deneyimlerini anında paylaşabileceği anlamına gelir. İyi değerlendirmeleri kendi web sitenizde sergilemek, potansiyel müşterilere şirketiniz hakkında olumlu bir izlenim sağlayacaktır. Profesyonel bir işletme web siteniz yoksa, potansiyel müşteriler arasında şüpheler uyandırabilirsiniz. Bir müşterinin işletmeniz hakkında sahip olduğu herhangi bir şüphe elbette onları başka bir yere bakmaya yönlendirebilir. Bir web sitesine ihtiyacınız olmadığını düşünme hatasını yaparak kaybetmeyin!